XRP ، چهارمین رمز ارزش دنیا ، یکی از بدترین عملکردها را در این صنعت دارد. با این حال سرمایه گذاران این رمزارز همچنان امید به تکرار رشدهای انفجاری بزرگ ریپل دارند.
شاخص های کلیدی نشان می دهد که ریپل به یک لحظه محوری رسیده است که تصمیمی باید صورت بگیرد. حال یا هرگز برای ریپل، اما این الت کوین چگونه پاسخ خواهد داد؟

ایا بالاخره ریپل اماده ی رستگاری است ؟

کمتر رمزارزی به اندازه XRP وضعیت ۲ قطبی دارد. سرمایه گذاران این رمزارز یا این رمز ارزی را دوست دارند، یا دوست دارند از آن متنفر باشند. این دلیل بسیاری از شوخی ها است، بدترین عملکرد بین الت کوین ها در چند سال گذشته که حتی با کود گوسفند نیز مقایسه شده است.
ریپل به رالی های نزولی فروش مشهور است، که به نگه داشتن ان در روند نزولی نزدیک به سه سال کامل منجر شده است. حتی اخیرا رتبه ی سوم خود در میان رمزارزهای دنیا رو به ارز دیگری واگذار کرد.

هرچند روندی نزولی ان با جفت ارز های دلار و بیت کوین شکسته شده است، اما XRP به سختی واکنش نشان داده است. با نگاه دقیق تر به نمودارهای بلند مدت قیمت این ارز نشان می دهد که شاخص ها برای حرکت اصلی در اولویت قرار گرفته اند.
پس از شکست مقاومت نزولی، ترکیب های نمودار و شاخص ها در حال حمایت از یک انفجار بالقوه هستند – ریپل چگونه در روزهای آینده واکنش نشان خواهد داد؟

طبق سه شاخص کلیدی ، ریپل به لحظه سرنوشت ساز جابه جایی حال یا هرگز رسیده است

قابل انکار نیست که ریپل به یک لحظه ی حالا یا هرگز رسیده است . شاخص های تحلیل تکنیکی نشان می دهد که رکود زمانی سنگین رو به پایان است.
همراهی با سیگنالهای قدرتمند از انواع ابزارهای معاملاتی محبوب، یک شکست مقاومت از مقاومت روند نزولی است. مقاومت روند نزولی به عنوان یک خط روند برتر، به مانند یک الگوی گسترده کنج (Wedge) سقوطی چندین ساله عمل می کند.

الگوی کنج ریپل
الگوی سقوطی کنج ،یک فراکتال برش کوکی چرخه قبلی است که تنها در مقایسه بزرگتر است. و با توجه به اندازه بزرگتر این الگو، شکست مقاومت حاصل از آن می تواند بسیار مهم تر باشد.
MACD هفتگی به شکست مقاومت احتمالی با روندی صعودی اشاره دارد. آخرین باری که MACD در نمودارهای هفتگی در هیستوگرام روند صعودی را نشان داد، همه شرطها برای خریداران روند نزولی متوقف بود
ریپل در کمتر از ۶۰ روز پس از تغییر در حرکت، بیش از ۳۰۰۰٪ رالی افزایش قیمت داشت.

الگوی کنج ریپل2
یک از دلایل قدرت گرفتن احتمال روند صعودی ، واگرایی صعودی گسترده بر روی شاخص قدرت نسبی است. این شاخص همچنین با همان الگوی قبل از شکست مقاومت که دفعه گذشته رخ داد ، مطابقت دارد.

باند های بولینگر

با این وجود شاخص دیگری، باند بولینگر (Bollinger Bands) فقط یک خط دفاعی را نشان می دهند که ریپل را از یک افزایش باورنکردنی دیگر در BB وسط جدا می کند. خط میانی باند های بولینگر یک میانگین متحرک ساده است و هر باند یک انحراف استاندارد از آن باند ها است.
در نمودار بالا، قبل از ریپل وارد خط میانی شود، ماهها “فشار” باندها قبل از انفجار قدرتمند دیده می شود. همین اتفاق بار دیگر اتفاق می افتد و این رمز ارزی دقیقاً زیر خط میانه در جفت معاملات بیت کوین است.

بولینگر باند ریپل

اگر این رمز ارز بتواند خط میانی را پس بگیرد و آن را نگه دارد، احتمالا قدم اخری است که ریپل برای یک رالی افزایش قمیت قدرتمند نیاز دارد.