در هفته ای که بانکداران مرکزی جهان شاهد برگزاری همایش مجازی در مورد آینده اقتصاد خواهند بود، بیت کوین در حال افزایش است.
این رمزارز معیار روز دوشنبه را با افزایش متوسط در برابر دلار آمریکا آغاز کرد. با ۱۵۰ دلار یا ۱.۳ درصد افزایش و قبل از شروع روز کاری صرافی ها در نیویورک، نزدیک به ۱۱۸۰۰ دلار معامله شد. این در حالی است که شاخص دلار آمریکا ۰.۲۹ درصد کاهش یافت و این رشد بیت کوین صورت گرفت.

شاخص دلار آمریکا 0.29 درصد کاهش یافت و این رشد بیت کوین صورت گرفت

معامله گران مشتاقانه منتظر کنفرانس سالانه بانک مرکزی ایالات متحده بودند که پنجشنبه و جمعه بصورت آنلاین برگزار می شود. در این رویداد جروم پاول، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده، در مورد وضعیت ایالات متحده و اقتصاد جهانی صحبت خواهد کرد. وی همچنین روشن می کند که دفتر وی تا چه مدت برنامه های محرک اقتصادی خود و نرخ بهره نزدیک به صفر را حفظ می کند.

چندین مقام رسمی بانک مرکزی پیشاپیش ابراز تمایل کرده اند تورم را بالاتر از هدف معیار ۲ درصدی بانک مرکزی سوق دهند. این موضوع تاکنون نقش مهمی در پایین آوردن شاخص دلار آمریکا داشته است. در همین حال، ترس از تورم نیز سرمایه گذاران را به سمت دارایی های پناهگاه امن از جمله طلا و بیت کوین سوق داده است.
این فلز گرانبها نیز روز دوشنبه در کنار بیت کوین افزایش یافت و ۰.۸۶ درصد رشد کرد.

چشم انداز تکنیکال

سود روزانه در بازار بیت کوین با یک عدم پذیرش صعودی پس از بالاترین قیمت سالانه خود در حدود ۱۲۴۸۶ دلار رو به رو شد .معامله گران از قیمت بالای داخلی برای فروش دارایی های سودآور خود استفاده می کردند. در نتیجه، قیمت پایین تر اصلاح شد و به ۱۱۳۷۰ دلار رسید.
اما بازگشت از این کف قیمت به بیت کوین در یافتن سطح حمایت پایدار در ۱۱۴۰۰ دلار کمک کرد.این رمزارز در حال تثبیت بالاتر از آن سطح است زیرا معامله گران چشم به یک تلاش دیگر برای شکستن بالاتر از ۱۲ هزار دلار هستند.


در کل این دوره، بیت کوین واکنش معکوس به برابر حرکات دلار آمریکا نشان داد. وقتی که دلار سقوط کرد، این رمزارز افزایش یافت – و بالعکس. در حالی که ممکن است این ارتباط تا این هفته بیشتر برقرار نباشد، معامله گران ممکن است ۱۱۲۹۷ دلار را به عنوان حمایت دامنه خود، سطح خرید و ۱۲۳۲۰ دلار به عنوان مقاومت خود، یک نقطه فروش تلقی کنند.
در همین حال، بیت کوین/دلار ممکن است در صورت تداوم روند صعودی، برای بالاتر از ۱۲۳۲۰ دلار، با هدف اصلی صعودی بالای ۱۳۲۰۰ دلار، تلاش کند.

بیت کوین در طولانی مدت صعودی است

اصلاحات هفتگی بیت کوین/دلار یک رالی افزایش قیمت ۲۲۳ درصدی را به همراه داشت، در حالی که این جفت ارز از ۳۸۵۸ دلار به ۱۲۴۸۶ دلار رسید.

بنابراین، جریان فعلی می تواند یک تمرین برای خنثی کردن وضعیت خرید بیش از حد بیت کوین باشد. تا پنجشنبه و جمعه، رمزارز می تواند به دلیل تمایلات بانک مرکزی ، با سود بیشتری روبرو شود. اما قبل از آن، معامله گران ممکن است بخاطر هدف مقاومت داخلی ۱۲۳۲۰ دلار محتاط عمل کنند.