مدیر ارشد فناوری تتر: تتر به حیات خود در کنار رمزارزهای بانک مرکزی ادامه خواهد داد
با ارزش بازار بالای ۱۰ میلیارددلار ، به گفته ی پائولو آردوینو قرار نیست که هیچ کدوم از رمزارزهای بانک مرکزی جایگزین تتر شوند.
پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری بیت فاینکس و تتر می گوید تلاش های اخیر دولت ها نسبت به اتخاذ مسیرهای نظارتی به سمت رمزارزهای بانک مرکزی ، روی رمزارزهای با ثبات (Stable coin) از جمله تتر تأثیر منفی نخواهد گذاشت. مدیر ارشد فناوری تتر به کوین تلگراف (Cointelegraph) گفت: “در طولانی مدت، ما معتقدیم که تتر همچنان در کنار رمزارزهای بانک مرکزی وجود خواهد داشت. ” همچنین وی با استناد به عملکرد این توکن در چندین بلاک چین مختلف از جمله الوگرند، اتریوم، ایاس (EOS) ، لیکوئید نتورک ، اومنی و ترون ، اعلام کرد که تتر همچنان به خدمات دادن و ایجاد یکپارچگی بین اکوسیستم ها مختلف ادامه خواهد داد.

تلاش دولت ها برای رمزارزهای بانک مرکزی

کوین تلگراف در روز ۲۵ تیر گزارش داد که دولت ژاپن قصد دارد که با در نظر گرفتن رمزارزهای بانک مرکزی (CBDC) انها را در برنامه رسمی اقتصادی خود قرار دهد ، اندکی بعد بانک ژاپن اعلام کرد که ازمایش بر روی یک ین دیجیتال را آغاز خواهد کرد. در سراسر جهان، اندرو بیلی، فرماندار بانک مرکزی انگلیس گفت که این موسسه در صدد صدور پوند دیجیتالی است.
آردوینو گفت که بعید است رمزارزهای بانک مرکزی در هر کشوری جایگزین تتر شوند زیرا این توکن ارزهای باثبات رقیب خود مانند یو اس دی کوین (USDC) و بایننس یو اس دی را (BUSD) از نظر ارزش بازار، حجم معاملات و تعداد کاربران ، با قدرت زیر پا گذاشته است.
برخی از کارشناسان یوان دیجیتال موافق هستند. کوین تلگراف به نقل از چارلز یانگ از جنسیس بلوک گفت: چین علی رغم تهدیداتی که ممکن است برای کنترل سرمایه و نظارت داشته باشد، نمی تواند به راحتی گردش تتر را متوقف کند. صدها میلیون دلار در تتر روزانه در کشور های اسیایی معامله می شوند.

دومین بازار با ارزش ؟

در پی سبقت گرفتن تتر از ریپل و تبدیل شدن ان به سومین توکن بزرگ بازار در ماه اردیبهشت ، یک گزارش اخیر سایت بلومبرگ پیش بینی کرده بود که تتر سرانجام می تواند اتریوم (ETH) را برای رسیدن به رتبه ی دوم پشت سر بگذارد. طبق اعلام شرکت تحلیلی رمزارز مساری، ارزش بازار تتر در حال حاضر تقریباً ۱۰.۳ میلیارد دلار می باشد.