تتر (USDT) و حجم ۱۰ میلیارد دلاری

هفته ها پیش، NewsBTC گزارش داد که ارزش بازار مهمترین رمزارز قیمت ثابت (Stablecoin) یعنی تتر (USDT) به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. پس ازعرضه و تولید عظیم کوین ها در هفته جاری ، این دستاورد به وقوع پیوست .
به گفته تحلیلگر مساری رایان واتکینز، ارزش بازار در تتر (USDT) ) در تاریخ ۳۰ ژوئن از سقف ۱۰ میلیارد دلار گذشت. این سومین رمزارز است که هم اکنون در این محدوده ۱۰ رقمی قرار دارد.
در آغاز سال، ارز دارایی این ارز در بازار نزدیک به ۴.۵ میلیارد دلار بود. و در آغاز سال ۲۰۱۹، این رقم مشخصا زیر ۳ میلیارد دلار بود.

حجم توکن تتر

برخی از تحلیلگران این رشد ارزش بازار تتر (USDT) را نشانه ای از بیشتر مورد توجه قرار گرفتن رمز ارزها می دانند.
زیرا تتر (USDT) را می توان به راحتی به بیت کوین، اتریوم و دیگر رمزارز ها تبدیل کرد، همچنین شرکت ها و معامله گران بزرگ می توانند دارایی یا ارز مورد نظر خود را از طریق تتر عرضه و تولید کنند. پس از آن، آنها می توانند کوین های را به صرافی ها ارسال کنند تا با دارایی مورد نظر معامله شوند.
البته که نقطه مقابل این قضیه هم وجود دارد ، در این مورد پائولو آردوینو در پادکستی اشاره کرد: در ماه مارس، معامله گرانی که نتوانستند کوین های خود را به نقدینگی فیات تبدیل کنند ، در عوض تتر (USDT) را انتخاب کردند. اردوینو مدیر عامل اجرایی تترو Bitfinex است.

تاثیر Compound بر تتر

ارزش بازار (تتر) USDT همچنین ممکن است از رشد دفی (DeFi)، به ویژه پروتکل Compound سود ببرد.
Compound یک پروتکل بازار پول مبتنی بر اتریوم است که به سرمایه گذاران امکان می دهد با وام گرفتن رمز ارزها، قرض بگیرند و درآمد کسب کنند. این پلتفرم از دارایی های نظیر اتریوم و Basic Attention Token گرفته تا رمز ارزهای قیمت ثابت (Stablecoins) مانند DAI و USDT را پشتیبانی می کند.
به دلایل متفاوت ، USDT به سرعت به یکی از محبوب ترین کوین های این پلتفرم تبدیل شده است.
زمانی در هفته گذشته، Compoundگزارش داد که بیش از ۱۵۰ میلیون دلار USDT در پروتکل سپرده گذاری شده است.
این فقط بخش کوچکی از کل ارزش منبع است.
تقاضا برای رمزارزهای قیمت ثابت Stablecoin ممکن است سرمایه گذاران را به اندازه کافی وادار کرده باشد که پول خود را به Tether تبدیل کنند و سپس در عوض USDT دریافت کنند.

اهمیت این رشد در صنعت رمزارز

با رد کردن ارزش بازار بیش از ۱۰ میلیارد دلار توسط تتر (USDT)، اهمیت آن برای این صنعت بیش از پیش نمایان شده است
Qiao Wang، یک مدیر اجرایی و تحلیلگر سابق Messari اخیراً این چنین گفت:
“۳ شرکت که اگر امروز برای آنها فاجعه ای رخ دهد، باعث بروز سونامی در بازارهای \” Silvergate، بانکداری رمزارزها / تتر، رمز ارزهای ذخیره و Genesis، محل اصلی نقدینگی وام های رمزنگاری. \”
ارزش بازار تتر ممکن است فقط در حدود ۴٪ ۵ از کل ارزش بازار رمزارزها باشد. با این حال، USDT ، با مبادلات بیشتر پذیرفته شدن ان توسط سایر ارائه دهندگان خدمات مربوط به رمزارزها ، بخش بزرگی از حجم و ارزش زنجیره ای را به خود اختصاص داده است