یک کیف پول ناشناخته بیت کوین برای انتقال بیش از ۱ میلیارد دلار فقط ۴ دلار پرداخت کرد.
براساس اطلاعات ارائه شده توسط حساب توییتری وال الرت (Whale Alert)، ۹۲۸۵۷ بیت کوین (۱۰۹۲۶۰۳۶۴۰ به دلار) با هزینه فقط ۴ دلار با نرخ فعلی بازار از یک کیف پول ناشناخته ارسال شده است.
اگرچه شبکه بیت کوین به دلیل هزینه های معاملاتی پایین خود مشهور است، اما هزینه برای هر معامله در ماه گذشته بیش از ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.
Bitcoin Block Bot، یکی دیگر از حستب های توییتر شبیه به وال الرت، در تاریخ ۵ مرداد گزارش داد که یک معامله ۱۰۱۸۵۵ بیت کوین ، که حاوی نیم درصد از کل بیت کوین های در حال گردش است، منتقل کرده است و کل هزینه مبادله آن حدود ۰.۴۸ دلار شده است.

اطالاعات نانشناس

ما نمی دانیم چه کسی این وجوه را ارسال کرده است و همچنین نمی دانیم گیرنده کی بود. کاربران رسانه های اجتماعی گمانه زنی کرده اند که یک کیف پول نگه داری BitGo که مدیریت انبار ذخیره سرد Bitstamp را دارد، ممکن است صاحب این سکه ها باشد.
قبل از نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین، میانگین هزینه معاملات به رقم بالای ۳.۱۹ دلار رسید. با توجه به داده های موجود در Bitinfocharts، این افزایش بیش از ۳۰۰ درصد از میانگین هزینه در ۳ اردیبهشت را نشان می دهد. آخرین باری که میانگین مبلغ معامله بیت کوین بیش از ۳ دلار بود در ماه تیر ۱۳۹۸ بود.
از نظر تاریخچه، هزینه های معامله بیت کوین قبل از وقایع نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اخرین نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۵ صورت گرفت،که در هفته های قبل ان هزینه معاملات بیت کوین با افزایش عجیبی مواجه شد، حتی در حالی که ارزش آن در طی یک ۲۴ ساعت حدودا ۰.۱۰ دلار بود، به طور متوسط به رقم بالای ۰.۶۲ دلار نیز رسید.