انیموکا برندز (Animoca Brands)، شرکت سازنده ی بازی های وابسته به NFT به نام های The Sandbox و F1 Delta Time ، خبر از رکورد شکنی درامد خود به واسطه ی تعطیلی همگانی به علت شیوع بیماری COVID-19 داد.
انیموکا برندز (Animoca Brands)، شرکت سازنده ی بازی های وابسته به NFT به نام های The Sandbox و F1 Delta Time و Crazy Defense Heroes ، اعلام کرده که در چهار ماه اول سال ۲۰۲۰، ۷.۳۴ میلیون دلار درآمد بدون احتساب مالیات در طول زمان بیماری همه گیر کووید ۱۹ ثبت کرده است.
فصل زمستان با درآمد ۴.۳۳ میلیون دلار درآمد رکوردی قدرتمند برای انیموکا برندز (Animoca Brands) ثبت شد و به دنبال ان ماه فروردین با ثبت درامدی ۳ میلیون دلاری رکورد جدیدی به جا گذاشت.
انیموکا برندز (Animoca Brands در پایان ماه فروردین ۶.۰۸ میلیون دلار دارایی فیات و کریپتو در اختیار داشتند. تقریبا ۷۷۰،۰۰۰ دلار از سهام این شرکت شامل بیت کوین و اتریوم ،در کنار ۱.۱۲ میلیون دلار از سایر الت کوین ها است.
انیموکا افزایش موجودی کریپتو خود را به فروش موفقیت آمیز مربوط به توکن های غیرقابل تعویض (NFTs) برای فروش بازی های Sandbox، F1 Delta Time و Crazy Defense Heroes نسبت داد.

NFTs و “انقلاب حقوق مالکیت”

بنیانگذار انیموکا اقای یات سیو ، پس از دستیابی به یک شرکت کوچک و مستقر در ونکوور به نام Fuelpowered – که بنیانگذار مشترک آن، میک ناییم، نیز بنیانگذار CryptoKitties می باشد،نحوه ی کشف NFT در سال ۲۰۱۷ را بازگو کرد.
یات سیو تأثیر NFTs بر بازی را به معرفی حقوق مالکیت در اروپای فئودالی تشبیه کرد و اظهار داشت مالکیت دارایی های موجود در بازی ها باعث می شود گیمرها وقت و نیرویی که برای بازی می گذارند ، بیهوده نباشد و جبران شود.
این کارآفرین همچنین درباره استراتژی این شرکت برای جذب شرکتهای بازی سازی شناخته شده با کاربران وفادار و ارایه مزایای فناوری بلاک چین در دسترس آنها بحث کرده است. وی گفت که پذیرش بلاک چین اصلی از طریق یک بازی ممکن است وابسته به طراحی هوشمندانه بازی باشد که پیچیدگی های فناوری بلاک چین را پنهان می کند.

“ما فقط یک تیم با استعداد را بدست نمی آوریم […] بلکه مشتریانی را جذب می کنیم که این بازی را از قبل انجام می دهند […] ما انها را فقط برای اینکه به ساختن بازی برای گوشی هوشمند ادامه دهند ، استخدام نمی کنیم. ما یک هدف کاملاً واضح داریم که در نهایت آنها را به سمت بلاک چین سوق دهیم. “

کویید ۱۹ و شرکت های بازیسازی

یات سیو خاطرنشان کرد: در حالی که شیوع بیماری همه گیر کرونا در افزایش چشمگیر کاربران بازی در کوتاه مدت نقش مهمی بازی کرد، اما ممکن است برخی از گیمرها با بازگشت جهان به حالت عادی، بازی را کنار بگذارند.

با این حال، سیو معتقد است که تعطیلی و خانه نشینی ناشی از ویروس کرونا باعث ایجاد “تغییر رفتار” در میان بسیاری از گیمرهای جدید و “تولد دوباره” گیمرهایی که بازی کردن امری جدا نشدنی از دنیای سرگرمی انها شده و دوران طولانی تری به بازی کردن ادامه خواهند داد.