بیت کوین و الت کوین ها به اصلاح ادامه می دهند اما سطح های پایین تر احتمالا چشم خریداران را خواهنند گرفت زیرا روند صعودی عظیم هنوز تغییر نکرده است.
مایک مک گلون، استراتژیست ارشد بخش تحقیقات بلومبرگ روند بیت کوین را صعودی می بیند زیرا معتقد است که “اتفاق غیر منتظره ای برای قیمت بیت کوین باید رخ دهد تا انچه را مداوم در دهه گذشته انجام داده است متوقف شود: قدردانی. ”
با این حال، امروز شاخص S&P با ثبت بالاترین رقم خود در تاریخ، معامله گران سود خود را در دارایی های طلا و رمزارز ثبت می کنند. با روند صعود بازارهای ایالات متحده به اوج های جدید، قیمت بیت کوین طی دو روز گذشته به شدت اصلاح شده است اما احتمالاً این یک وقفه کوتاه مدت در یک مسیر مثبت طولانی است.

Daily cryptocurrency market performance. Source: Coin360
سرمایه گذار کهنه کار جیم راجرز فکر می کند بازار سهام ایالات متحده در حباب است و اقدامات مالی اخیر توسط بانک های مرکزی متعدد می تواند به بدترین سقوط اقتصادی در طول زندگی وی منجر شود.
در خبری دیگر، شرکت سرمایه گذاری کریپتو پنترا کپیتال (Pantera Capital) در طی دوازده ماه گذشته شاهد ورود سرمایه های بزرگ به صندوق سرمایه گذاری Pantera III بود که نشان می دهد رمزارزها عامل جذب سرمایه گذاران جدید می شوند.
با این حال، با پیشرفت بازار صعودی، حرص و طمع نیز زیاد می شود و برخی از معامله گران برای بدست آوردن بازده سریع، ریسک بیش از حد می کنند.
اگرچه معامله گران معدودی ممکن است خوش شانس باشند، بیشتر آنها به دلیل معامله های پر ریسک ، سرمایه خود که با تلاش و کوشش بدست اورده اند را از دست می دهند. بنابراین، معامله گران باید نظم و انضباط داشته باشند و برای تولید ثروت بلند مدت، به اصول تجارت خود پایبند باشند.

بیت کوین

بیت کوین الگوی مثلث صعودی را در تاریخ ۲۷ مرداد با بسته شدن (به وقت ساعت هماهنگ جهانی) بالاتر از ۱۲۱۱۳.۵۰ دلار کامل کرد ، اما خریداران نتوانستند شکست مقاومت را حفظ کنند و قیمت در روز ۲۸ مرداد دوباره به مثلث برگشت.

بیت کوین الگوی مثلث صعودی را در تاریخ 27 مرداد با بسته شدن (به وقت ساعت هماهنگ جهانی) بالاتر از 12113.50 دلار کامل کرد
خریداران روند صعودی در حال حاضر سعی در دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۵۱۵ دلار) دارند که این یک سطح مهم برای زیر نظر داشتن است زیرا خریداران روند نزولی از ۲ مرداد نتوانسته اند قیمت را زیر آن حفظ کنند.
افزایش شدید این حمایت نشان می دهد که خریداران روند صعودی همچنان در حال خرید هستند و اگر بتوانند قیمت را به بالاتر از ۱۲۴۶۰ دلار هدایت کنند، روند صعودی احتمالاً از سر گرفته خواهد شد.
میانگین های متحرک شیب بالاتری دارند و شاخص مقاومت نسبی در قلمرو مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران روند صعودی دست بالا را داردند.
اما اگر خریداران روند نزولی موفق شوند قیمت را کاهش دهند ان را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، کاهش قیمت به ۱۱۰۰۰ دلار و سپس به ۱۰۴۰۰ دلار محتمل است.

اتریوم

عدم موفقیت خریداران روند صعودی در حفظ اتریوم بالاتر از ۴۴۴.۱۵ دلار در تاریخ ۲۷ مرداد، منجر به حفظ سود شد ، که قیمت را به زیر سطح شکست مقاومت ۴۱۵.۶۳۴ دلار پایین کشید.

عدم موفقیت خریداران روند صعودی در حفظ اتریوم بالاتر از 444.15 دلار در تاریخ 27 مرداد، منجر به حفظ سود شد ، که قیمت را به زیر سطح شکست مقاومت 415.634 دلار پایین کشید.
اگر جفت ارز اتریوم/دلار دوباره به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۹۲ دلار) برگردد، نشان می دهد که خریداران روند صعودی همچنان به خرید خود ادامه می دهند و اگر بتوانند قیمت آن را به بالاتر از ۴۱۵.۶۴ دلار هدایت کنند، امتحان دوباره سطح ۴۴۶.۴۷۹ دلار امکان پذیر است.
شکست بالای ۴۴۶.۴۷۹ دلار می تواند منجر به رالی به منطقه مقاومت ۴۸۰ تا ۵۰۰ دلاری شود. میانگین متحرک صعودی نشان می دهد که برتری با خریداران روند صعودی است اما واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی نشان از احتیاط دارد.
اگر خریداران روند نزولی بتوانند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند ، نشان می دهد که روند تضعیف شده و افت به ۳۶۶ دلار امکان پذیر است. در زیر این سطح حمایت، اصلاح می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۱۴ دلار) گسترش یابد.

ریپل

خریداران روند صعودی نتوانستند XRP را به بالاتر از ناحیه مقاومت ۰.۳۲۶۱۱۳ – ۰.۳۴۶۷۲۷ دلار در تاریخ ۲۸ مرداد بفرستند، که باعث شد تا سود معامله گران توسط معاملات کوتاه مدت جذب شود. این باعث شد که قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۸۵ دلار) پایین بیاید.

xrp
اگر جفت ارز ریپل/دلار دوباره از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد، خریداران روند صعودی بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بیش از منطقه مقاومت بالای سری هدایت کنند. اگر آنها موفق شوند، روند صعودی احتمالاً از سر گرفته خواهد شد.
اما اگر خریداران روند نزولی قیمت را تا زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند، افت آن به ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار امکان پذیر است. اگر خریداران روند نزولی از این سطح حمایت دفاع کندد، این جفت ارز می تواند برای چند روز در محدوده باقی بماند.
شکست مقاومت زیر مقاومت ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار علامت منفی خواهد بود که می تواند منجر به کاهش میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۲۳۸ دلار) شود.