مابه طور ناگهانی شاهد این هستیم که بانک ها وارد تجارت ذخیره و حفاظت رمز ارز می شوند و بانک کی بی کوکمین (KB Kookmin) جدیدترین بانکی هست که وارد این حیطه شده است.
بانک کی بی کوکمین ، یکی از بزرگترین بانکهای کره جنوبی، با صندوق سرمایه گذاری بلاک چین هشد (Hashed) و پلتفرم معاملاتی کریپتو کامبرلند کره (Korean Cumberland)، برای ایجاد “همکاری فناوری استراتژیک” در ذخیره و حفاظت دارایی های دیجیتال همکاری کرده است.
شرکت های حاضر در این مشارکت اظهار می کنند که آغاز فعالیت آنها در تجارت ذخیره و حفظ رمزارز، پاسخی به تغییرات نظارتی است. این تغییرات آنها را ترغیب کرد که به دنبال مدلهای تجاری جدید باشند – به ویژه مدلهایی که به فناوری بلاک چین متکی هستند.
سیمون کیم، مدیرعامل شرکت مستقر در سئول و سانفرانسیسکو هشد، اظهار داشت:

“ترکیب بینش ما در صنعت بلاک چین و ارائه هر دو مشاوره فنی و تجاری، در استفاده از دوره جدید تحول دیجیتال ، متقاعبا درهای جدیدی را برای مصرف کنندگان و همچنین کشور ما باز خواهد کرد. ”
معرفی و راه اندازی این موضوع توسط این بانک پس از یکی از رقبای اصلی انها یعنی NongHyup یا NH Bank صورت گرفت که اوایل تیرماه این موضوع را اعلام کردند که قصد دارند خدمات ذخیره و حفاظت رمرارز را نیز ایجاد کنند. پلتفرم پیشنهادی NH Bank فقط روی سرمایه گذاران نهادی متمرکز خواهد شد.
براساس اخبار محلی در تاریخ ۲ مرداد، بانک مرکزی کره با ایجاد اصلاحات سازمانی در نیمه دوم سال جاری تصمیم به ایجاد “بخش نوآوری دیجیتال” گرفت.