برای بار هزارم در هفته گذشته، اتریوم با رالی شنبه خود موفق به عبور از مقاومت جدی ۴۰۰ دلار نشد. این رمزارز با وجود افزایش سطح ارزش خود به اندازه الت کوین ها ها نتوانست قاطعانه از آن سطح نگه عبور کند. در زمان نگارش این مقاله، اتریوم کمی پایین تر از مقاومت فوق الذکر ، در ۳۹۵ دلار معامله می شود. تحلیلگران می گویند که صعود اتریوم به بالای ۴۰۰ دلار به صورت کلان می تواند مقدمه ای برای افزایش حتی بیشتر در هفته ها و ماه های آینده باشد.

اگر اتریوم ماه مرداد را بالای ۴۰۴ دلار تموم کند می تواند یک روند صعودی بزرگ داشته باشد

بسته شدن شمع ماهانه اتریوم در ماه مرداد بالاتر از قیمت ۴۰۴ دلار می تواند به یک افزایش عظیم قیمت منجر شود، یک سیگنال ساده تکنیکال نمایشگر این موضوع است. یک معامله گر رمزارز نمودار عملکرد کلان اتریوم را در زیر در تاریخ ۱۸ مرداد به اشتراک گذاشت، یک شاخص تکنیکال را نشان می دهد که نشان دهنده روندهای بلند مدت و یک سطح محوری است.
سطح تکنیکال نشان می دهد که بسته شدن شمع اتریوم بالای ۴۰۴ دلار برای ماه مرداد ، روند بلند مدت دارایی را برای اولین بار از اواسط سال ۱۳۹۷ مثبت خواهد کرد.
آخرین باری که روند حرکت مثبت کرد، در شروع نمودار قیمت اتریوم در Kraken بود، وقتی اتریوم به معنای واقعی کلمه یک دارایی تک رقمی بود.
دشوار است که بگوییم اتریوم دقیقاً چه واکنشی خواهد داشت وقتی (اگر) که شاخص تکنیکال انرا همراهی کند. با این حال، این نکته حائز اهمیت است که همان شاخص تکنیکل برای بیت کوین یک افزایش قیمت عظیم را توانسته پیش بینی کند.

تحلیلگر : اتریوم دوباره اماده ی صعود به بالای ۴۰۰ دلار

خوشبختانه برای خریداران این رمزارز، طبق گفته صحبت های تحلیلگران و روندهای اساسی، بار دیگر از مقاومت بالای ۴۰۰ دلار عبور خواهد کرد.
همانطور که قبلاً توسط NewsBTC گزارش شده بود، یکی از تحلیلگران خاطرنشان کرد: اقدام قیمت اتریوم به نظر می رسد که در حال شکستن دوباره مقاومت ۴۰۰ دلار است. وی به تجزیه و تحلیل فراکتالی از ماه اردیبهشت ۱۳۹۸ اشاره کرد:
“من نمی دانم که چرا تمام تحلیگران در مورد این مسخره فراکتال بسیار مشابه صحبت نمی کنند. خطر لو رفتن: این فراکتال منجر به رشد عظیم دیگری در سال ۱۳۹۸ شد.”
یکی دیگر از مهر های تایید روند صعودی اتریوم، انتظارات از ورود سرمایه در اتریوم از سوی فعالان نهادی است.
رئیس شرکت DTC Capital ، اسپنسر نون، اوایل این هفته گفت:

“برداشت من از #DeFi پس از صحبت با سرمایه گذاران نهادی، مدیران بودجه، نمایندگانOTC و دادرسی مالی در چند هفته گذشته: هجوم خریداران نزدیک است. آنها از DeFi هیجان زده هستند، اما برای آن ها جدید هستند، بنابراین آنها ابتدا اتریوم خریداری می کنند.”

این که چه زمانی این تقاضا تحقق می بابد ، هنوز مشخص نیست.