اتریوم پس از سقوط ۲۶ درصدی آخر هفته گذشته، به سرعت ریکاوری کرده است . از زمان نگارش این مقاله ، اتریوم فقط ۴ درصد پایین تر از بالاترین قیمت خود از ابتدای سال تا به امروز در قیمت ۳۹۹ دلار قرار دارد .
تحلیلگران می گویند با تضعیف مقاومت ۴۰۰ دلاری، فشار برای حرکتی بزرگ ایجاد می شود.
عامل تقویت بیشتر پرونده صعودی اتریوم نشانه های بنیادی ان است، از جمله رشد در مدیریت مالی غیرمتمرکز و انباشت اتریوم توسط موسسات است.

اگر این سطح شکست بخورد ، اتریوم اوج قیمت تازه ای ثبت خواهد کرد

بازارهای جهانی در روز ۱۵ مرداد پس از انتشار خبرهایی مبنی بر نزدیک شدن کامل موعد کمک هزینه مالی جدید امریکا ، روند صعودی به خود گرفته اند. طلا به سمت بالا ترین قیمت تاریخ خود رفته است، شاخص S&P نیز به بالاترین اندازه تاریخ خود رسیده است و بازار رمزارز نیز در حال یک رشد سریع و وسیع است.
اتریوم نیز از این افزایش جهانی در قیمت دارایی ها مستثنی نیست. در ۲۴ ساعت گذشته مطابق داده های TradingView، این دارایی چهار درصد رشد داشته است.

مایکل وان دو پوپ، تحلیلگر رمزارز ، این اقدام قیمت را پیشرو برای صعود بیشتر می داند.
وی نمودار زیر را در تاریخ ۱۵ مرداد به اشتراک گذاشت و نشان داد که اتریوم به مقاومت محوری افقی ۳۹۶-۴۰۰ دلار رسیده است. این سطح در اوایل هفته در جریان یک رالی به عنوان مقاومت عمل کرد.
به گفته وی، غلبه بر این سطح توسط اتریوم باعث حرکت به “اوج قیمت تازه” بالای ۴۱۵ دلار خواهد شد:
“اتریوم سطح حمایت مهم را نگه داشت و سطح میانی را تبدیل به سطح حمایت کرد و به مقاومت حمله کرد. به نظر من شکست مقاومت به معنی پیشروی به اوج های جدید است. ”
انتظارات اوج های جدید توسط یک معامله گر رمزارز دیگر نیز تأیید شده است. این معامله گر استدلال کرد که وی هیچ گونه روند نزولی در نمودار اتریوم نمی بیند، و به تثبیت اخیر در بالای سطح حمایت مهم اشاره می کند.
با این وجود، ممکن است این رالی جدید توسط روند بیت کوین هدای شود، بنابراین عملکرد قیمت اتریوم ممکن است وابسته به بیت کوین باشد.

گرایش های بنیادی اتریوم

همچنین عامل افزایش قیمت اخیر اتریوم گرایش های بنیادی هستند . گرایش بنیادی یک بلاک چین بیشتر علایق را به سمت انباشت و فروش رمزارز مربوطه به ان می برد.
داده های DeFiPulse نشان می دهد که طی یک ماه گذشته، بیش از ۸۰۰۰۰۰ اتریوم در قراردادهای (امور مالی غیر متمرکز) DeFi واریز شده است. این بدان معناست که اکنون تقریباً ۴ درصد از کل اتریوم در گردش پروتکل های DeFi قرار دارد.
جذب اتریوم که DeFi انرا فعال می کند به این معنی است که سکه ها از بازار خارج می شوند و فشار فروش بالقوه را کاهش می دهند.
اسپنسر نون، رئیس DTC Capital، افزود که فکر می کند که رشد در DeFi سرمایه گذاران نهادی را برای خرید اتریوم ترغیب می کند:

” برداشت من از وضعیت #DeFi پس از صحبت با سرمایه گذاران instl، مدیران بودجه، صرافی های غیر رسمی و … در چند هفته گذشته: هجوم افراد زیادی به سمت DeFi. آنها از DeFi هیجان زده هستند، اما هنوز برایشان تازه است ، بنابراین آنها ابتدا اتریوم خریداری می کنند.”

نون افزود: او انتظار دارد که این علاقه به اتریوم سرانجام در الت کوین های متمرکز در DeFi نیز تحقق یابد.