هدف گزاری شده که فقط ۲ هفته دیگر از اخرین شبکه ازمایشی برای اتریوم ۲.۰ رونمایی شود.
به روزرسانی طولانی مدت شبکه اتریوم ۲.۰ با یک تاریخ مقدماتی اعلام شده برای ازمایش نهایی برنامه ریزی شده عمومی، یک قدم به افتتاح نزدیکتر شده است. دنی رایان (djrtwo) هماهنگ کننده راه اندازی این پلتفرم، خبر را در صفحه بحث و گفتگوی آزمایش در برنامه ی دیسکورد (Discord) به اشتراک گذاشت.

“پس از بحث و گفتگو با گروه های مشتریان، ازمایش چند مشتری بعدی شبکه (پیکربندی اصلی شبکه شامل شماره اعتبار سنج حداقل) درتاریخ ۱۴ مرداد صورت خواهد گرفت”

توسعه دهنده اتریوم افزود: جزئیات بیشتر در دو روز اینده منتشر می شود.
فاز ۰ از اتریوم ۲.۰ از زمان ایجاد بلوک پیدایش برای زنجیره بیکن(Beacon Chain) در ماه اردیبهشت روی شبکه های ازمایشی مختلف اجرا شده است. اولین مرحله در به روزرسانی که مدتها انتظارش را می کشیم فاز ۰ است به اثبات سهام (POS) که سرعت معاملات را بطور چشمگیری افزایش می دهد.
به جای سیستم اثبات کار فعلی که فقط شامل تایید اعتبار ماینرهاست، اتریوم ۲.۰ توسط کاربرانی که حداقل ۳۲ سهم اتریوم برای اجرای یک نود اعتبار سنجی در اختیار دارند ، ایمن و تایید اعتبار خواهد شد.

سه ماه ازمایش موفق

زنجیره بیکن در ماه فروردین با استفاده از سهامگذاری کوچکتر اتریوم ۳.۲ در آزمایشگاه اولیه شبکه به نام سفایر(Sapphire) شروع به کار کرد. پس از موفقیت آن، اردیبهشت ماه فول نودهای ۳۲ اتریوم در شبکه ازمایشی توپاز (Topaz) شروع به کار کرد و پاداش های سهامگذاری نیز صادر شدند.
شبکه آزمایشی اونیکس (Onyx) در ماه خرداد شروع به کار کرد و تا پایان ماه با حدود ۲۰،۰۰۰ اعتبار سنج به طور پیوسته در حال اجرا بود. سرانجام التونا (Altona) شبکه ازمایشی چند مشتری هماهنگ شده برای فاز ۰ در اوایل ماه مرداد افتتاح شد تا قبل از امتحان کردن شبکه ازمایشی به طورعمومی، ثبات را تایید کند.
تیم پریزمتیک لبز (Prysmatic Labs) اکثر آزمایش های قبلی را انجام داده اند. مشتری پریزم اتریوم ۲.۰ هفته گذشته با موفقیت توسط شرکت بلاک چین وشرکت حسابرسی کوانت استمپ ) (Quantstamp مورد حسابرسی قرار گرفت. اخر هفته یک پست وبلاگ توسط پریزمتیک تأیید کرد که توسعه دهندگان آن “بسیار نزدیک” به راه اندازی یک ازمایش شبکه عمومی چند مشتری هستند.

شبکه زیر فشار

اخیراً اتریوم به علت افزایش در صدور استیبل کوین ها و رونق DeFi با فشار زیادی روبرو شده است. میزان مصرف گاز (واحد اندازه‌گیری در زمان استفاده از اتریوم) و هزینه های شبکه با سرعت خیلی زیادی افزایش پیدا کرده و این پلتفرم را زیر باد انتقادها قرار داده است.
در ضمن، راه حل های اندازه گیری لایه دوم می تواند این تنگناها را کاهش داده و هزینه های گاز اتریوم را به سطح پایدار برگرداند. اما در دراز مدت خیلی از این موارد به اتریوم ۲.۰ بستگی دارد.