تقریبا نیمی از توییتری های کریپتو فکر می کنند که بیت کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۵۰ هزار دلار نمی رسد !

طی هفته های اخیر بحث های زیادی درباره کار تحلیلگر بیت کوین “PlanB” و مدل Stock to Flow (S2F) وی انجام شده است. برخی معتقدند که کار او معتبر است در حالی که برخی دیگر از این مدل مطمئن نیستند.
در تاریخ سوم ژوئیه، این تحلیلگر رای گیری ای برای جامعه ی توییتری برگزار کرد و از این سؤال که آیا آنها به این مدل اعتقاد دارند یا نه، استفاده کرد . نتایج تقریباً در وسط تقسیم شدند.

تقریبا نیمی از رای دهندگان به این مدل اندازه گیری قیمت بیت کوین (S2F) باور ندارند

در تاریخ سوم ژوئیه، تحلیلگر کمی نانشناخته که ۱۱۵ هزار نفر دنبال کننده دارد، نظرسنجی را در صفحه توییتر خود منتشر کرد.
سؤال نظرسنجی : آیا فکر می کنید بیت کوین قبل از دسامبر ۲۰۲۱ به ۲۸۸،۰۰۰ دلار برسد، قبل از دسامبر ۲۰۲۱ به ۱۰۰۰۰۰ دلار، قبل از دسامبر ۲۰۲۱ به ۵۵۰۰۰ دلار برسد یا بیت کوین زیر ۵۵۰۰۰ دلار باقی بماند؟

قیمت های ذکر شده از تکرار مدل S2F بدست آمده است. تکرار این مدل در صورت عدم رسیدن بیت کوین به قیمت های ذکر شده تا دسامبر ۲۰۲۱ بی اعتبار می شود.

بیش از ۴۲.۵٪ از پاسخ دهندگان به نظرسنجی مربوط به طرح برنامه ریزی ساز برنامه ریزی اعلام کردند که فکر نمی کنند بیت کوین قبل از این زمان ۵۵،۰۰۰ دلار بگذرد. اگرچه بقیه پاسخ دهندگان یعنی ۵۷.۵٪ گفتند که حرکتی به سمت بیش از ۵۵،۰۰۰ دلار ظرف ۱۸ ماه آینده امکان پذیر است.
نظرات مختلف افراد جامعه توییتری در مورد این مدل به این دلیل صورت گرفته است که برخی از آنها نسبت به کار PlanB بسیار انتفادی تر شده اند.
نیکو کوردیرو، مدیر ارشد صندوق کریپتو Strix Levtihan، هفته گذشته گزارشی را منتشر کرد که تلاش داشت مدل S2F را از بین ببرد. این گزارش تحت عنوان “یک مدل آفتابپرست – چرا مدل بیت کوین Stock to Flow”” کاملا ناقص است” منتشر شد.
این نشان می دهد که از آنجا که این مدل قیمت بیت کوین را بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برای هر سکه پیش بینی می کند، منطقی است. کوردیرو همچنین متذکر شد که وی هیچ مدرکی را نمی بیند که نشان دهد نسبت S2F بر قیمت طلا در طول تاریخ تأثیری گذاشته است.
الکس کروگر اقتصاددان، در اوایل سال جاری میلادی اینگونه نوشت و شک و تردید ها دامن زد:
“افرادی که از S2F برای پیش بینی بیت کوین استفاده می کنند ممکن است از چرخه ماه نیز برای پیش بینی بیت کوین استفاده کنند. […] تجزیه و تحلیل S2F جالب است. اما مدل S2F برای پیش بینی قیمت بی فایده است، زیرا فرضیات اساسی این مدل برآورده نمی شود.چه اکنون و چه همیشه.
PlanB حامیان برجسته ای دارد
اگرچه برخی شک و تردید ها وجود دارد، اما PlanB هنوز هم از بعضی از گوشه های فضای بیت کوین پشتیبانانی دارد.
جیمی سونگ، مدرس و برنامه نویس بیت کوین پیام زیر را در تاریخ ۲ ژوئیه نوشت. فرض آن این است که خیلی زود است تا بخواهیم معتبر یا نامعتبر بودن این مدل را تعیین کنیم:

“چرا تعدلدی بعد از کمی فراز و نشیب در میانه ی راه شروع به کوبیدن مدل (S2F) کرده اند؟ پیش بینی این بود که بیت کوین قبل از پایان سال ۲۰۲۱ ، ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود. اعلام پیروزی اکنون مانند اعلام پیروزی در دقیقه ۵ بازی است. “

مکس کایزر، رییس شرکت Keizer Report، نیز نظر خود را ابراز کرده است. این سرمایه گذار برجسته گفت که او فکر می کند استدلال هایی برای رد کردن مدل S2F صرفاً “حرف های چرت و پرت از افرادایست که محتاج توجه اند”.
کایزر اضافه کرد: “S2F یک تحلیل معتبر و اساسی از قیمت بیت کوین است ،” که احتمالاً اشاره ای به عدم وجود مدل های مناسب ارزیابی دارد.