دادگاه های چین از بلاک چین برای مهر و موم الکترونیکی اموال و املاک استفاده می کنند

دادگاه ها در چین برای محافظت از اموال در برابر از بین رفتن یا آسیب دیدن، مهر و موم های الکترونیکی مبتنی بر blockchain را معرفی کردند.
چندین دادگاه در چین فناوری blockchain را به عنوان روشی برای امنیت بیشتر امول با مهر الکترونیکی به کار گرفته اند.
دفتر اجرایی دادگستری مردم در ناحیه هایدیان، پکن، گزارش داده است که یک سییستم مهر و موم الکترونیکی مبتنی بر blockchain را برای ثبت املاکی در منطقه ی ولسوالی چویانگ استفاده کرد.

سیستم مهر اینترنتی با blockchain برا محافظت از اموال و املاک

خبرگزاری محلی گلوبال تایمز در ۵ ژوئیه گزارش داد، با استفاده از مهر و موم الکترونیکی با blockchain، دادگاه ها قادرند با کمک نظارت تصویری، یک ملک را در زمان واقعی کنترل کنند.
به طور مشخص، اگر ملک مختل یا آسیب دیده باشد، سیستم blockchain بطور خودکار حالت نظارت را روشن می کند و اطلاعیه های هشدار دهنده موبایل را برای شاکیان و پرسنل اجرای قانون ارسال می کند. براساس این گزارش، این سیستم همچنین قادر به تهیه عکس از مجرم و ارسال آن به پلتفورم مربوطه است.
ظاهراً استفاده از فناوری blockchain برای نگه داشتن همه اطلاعات ضبط و اصلاح نشده توسط طرفین درگیر است. کارمندان اجرای قانون می توانند از این پلتفرم برای انجام سؤالات مربوط به اطلاعات مربوط به املاک استفاده کنند تا تاریخچه عملکردها در مورد اموال مهر و موم شده بررسی شود.
سیستم مهر و موم اینترنتی مبتنی بر blockchain برای اولین در دادگاهی در بیجینگ چین استفاده شد
همانطور که در ابتدا توسط وب سایت مربوط به دادگاه محلی Chinacourt.org گزارش شده است، از این تکنولوژی برای اولین بار توسط یک دادگاه در پکن به منظور مهر و موم الکترونیکی املاک استفاده شده است. با این حال، چندین دادگاه دیگر در استان جیانگ سو شرق چین، استان هونان جنوبی چین و استان جیانگشی شرقی چین نیز اخیراً از استفاده از مهرهای الکترونیکی مبتنی بر blockchain خبر داده اند.
پیش از این کوین تلگراف گزارش داده بود که در نیمه دوم سال ۲۰۱۹، بیش از ۳.۱ میلیون فعالیت دعوی چینی از طریق به اصطلاح blockchain و AI “دادگاه های اینترنتی هوشمند” حل و فصل شده اند. به گفته ژانگ ون، رئیس دادگستری اینترنت پکن، اجرای فناوری blockchain به جمع آوری و ارائه مدارک در پرونده ها کمک می کند و همچنین باعث تقویت اعتبار اجتماعی در کشور می شود.