سال جاری از همه نظر یک سال بی رحمانه بوده است، ، و در صدر ان خسته کننده ترین اقدامات جانبی در بیت کوین رخ داده است.
در واقع، مطابق با دامنه اندازه گیری یک شاخص تکنیکال، این واقعاً پایدارترین محدوده در تاریخ برای نخستین رمزارز جهان است.

محدوده ی واقعی بیت کوین به حد پایین تاریخی رسید

قیمت بیت کوین تقریباً در ۹۲۰۰ دلار معامله می شود. در همین محدود ، چند درصد بالا پایین ، در چند ماه گذشته معامله شده است.
هرگونه تلاش برای پایین اوردن قیمتها باعث ورود خریداران روند نزولی می شود و فتیله شمع سمت چپ نیز به سمت نزولی خواهد رفت. با این وجود همه رالی ها افزایش قیمت تا ۱۰۰۰۰ دلار با خریدارن روند مواجه می شوند.
تاکنون هیچ چیزی نتوانسته است مقاومت آن را بشکند، اما تقریباً هر تحلیلگر و معامله گر رمزارز منتظر یک حرکت عظیم هستند اگر که این محدوده تسلیم شود.
شاخصی که اندازه درصد واقعی محدوده عملکرد قیمت بیت کوین/دلار را اندازه می گیرد، اکنون به پایین ترین نقطه تاریخ در این دارایی رسیده است.
موهیت سروت (Mohit Sorout)، شریک بنیانگذار Bitazu Capital، نمودار را از طریق توییتر به اشتراک گذاشت و خواندن شدید این شاخص را علامت گذاری کرد. تقریباً هر سقوط به این حد پایین از اندازه گیری منجر به یک حرکت قدرتمند پس از آن شده است. و اگر قیمت بیت کوین در پایین ترین محدوده واقعی تاریخ است، آیا به زودی می توان شاهد بزرگترین حرکت قیمت بیت کوین تاکنون بود؟

هنگامی که مقاومت محدوده ی سخت بالاخره بشکند، باند های بولینگر حرکت قابل توجهی خواهند داشت

ابزاری دیگر که تأکید می کند که عملکرد قیمت های جانبی به کمترین رکورد نوسانات رسیده است، شاخص تحلیل تکنیکی باند های بولینگر است.
این شاخص شامل یک میانگین متحرک ساده و دو انحراف استاندارد است که به عنوان باندهای فوقانی و تحتانی عمل می کنند.
این باندها بسته به نوسانات و اقدامات مربوط به قیمت، گسترش می یابند و انقباض می شوند. وقتی بندهای بولینگر \”فشرده می شوند\” و سفت می شوند، یک حرکت انفجاری همیشه رخ می دهد.

کف بیت
باندهای بولینگر اکنون از زمان سقوط در ماه ابان ۱۳۹۷ به سخت ترین نقطه رسیده اند که بیت کوین را به خریداران روند نزولی در ۳۲۰۰ دلار برد.
پیش از افت بیش از ۵۰ درصد، یک محدوده ی معاملاتی جانی با طول مشابه رخ داد، اما در نهایت دارایی نتوانست حمایت مورد نظر را حفظ کند. سطح حمایت در مقاومت ۶۰۰۰ دلار قبل از شکست چندین بار این سطح را حفظ کرد، اما در حین حرکت خم شدن جانبی که به محض انتشار آزاد شد، قدرت کافی برای سقوط فراهم کرد.

با این حال، این مقاومت در ۱۰۰۰۰ دلار است که بارها در ان آزمایش شده است. آیا این بار می تواند بیت کوین/دلار را به افزایش قیمتی بزرگی هدایت کند، شاید ۱۴۰۰۰ دلار را که آخرین رکورد اصلی است دوباره آزمایش کند.
اگر بیت کوین بتواند این سطح مقاومت را بشکند، ازمایش دوباره رکورد بالاترین قیمت رمزارز محتمل است. با این حال، اگر بیت کوین به پایین تر شکسته شود، یک حد پایین ، پایین تر محتمل است.