همینطور که قیمت رمزارزها صعودی است ، ارزش بازار بیت کوین نیز تقریبا به ارزش بازار بانک ایالات متحده برابر شده است.
کل سرمایه تخمین زده سرمایه گذاری شده در بیت کوین (BTC) در حال حاضر فقط چند میلیارد دلار از ارزش بازار بانک مرکزی ایالات متحده کم دارد.

بر اساس داده های کوین تلگراف در زمان نگارش این مقاله، ارزش بازار فعلی بیت کوین چیزی بیش از ۲۱۷ میلیارد دلار قیمت دارد.

در حالی که یاهو فایننس نشان می دهد که ارزش بازار بانک ایالات متحده کمی بیش از ۲۲۶ میلیارد دلار است – مقایسه ای که در مقاله اخیر از وبسایت نکست وب ارائه شده است.

در مقایسه با ارزش بازار بانک ایالات متحده ، ارزش بازار بیت کوین در حال رشد

اگرچه سهم منصفانه خود را از نوسانات چشمگیر قیمتها تحمل کرده است، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ رشد قابل ملاحظه ای داشته است و از چندین مقایسه ثروت مختلف گذشته است.
در ماه اسفند، درست قبل از آنکه همه گیری ویروس کوید ۱۹ جهان را به قرنطینه بفرسند، بانک مرکزی آمریکا با ۱۶۸ میلیارد دلار سرمایه اقتصاد دراوج قرار داشت. در آن زمان، ارزش بازار بیت کوین نزدیک به ۱۴۵ میلیارد دلار سرمایه در اختیار داشت.
در ماه آوریل، جف بزوس، مدیرعامل آمازون، ارزش خالص تقریبی ۱۴۰ میلیارد دلار را پیش بینی کرد، و ارزش بازار بیت کوین نزدیک به ۱۳۰ میلیارد دلار بود. بر روی کاغذ، به نظر می رسید که بزوس می توانست با چند میلیارد دلار از بیت کوین موجود در گردش را خریداری کند، اگرچه خرید انبوه به دلیل عواملی مانند افزایش قیمت و نقدینگی در زندگی واقعی غیرممکن است.
از آن زمان، ارزش خالص دارای بزوس به ۱۹۳ میلیارد دلار شگفت آور رسیده است. با این حال، ارزش بیت کوین نزدیک به ۲۱۷ میلیارد دلار بالاتر از دارایی وی است.

این دارایی می تواند به ارقام نجومی تری برسد

در یک قسمت از پادکست های متقاطع ۱۴ مرداذ با پیتر مک کورماک، میزبان پادکست What Bitcoin Did، آنتونی پامپلیانو، بنیانگذار شرکت مورگان گریک، اخیراً پیش بینی کرده است که یک زمانی در آینده ارزش بازار بیت کوین به بیش از ۸۰ دلار یا ۹۰ تریلیون دلار در مقطعی قبل از پایان زمان خواهد رسید. با این حال، پولپیانو گفت که مطمئن نیست اگر بیت کوین در طول عمر خود پامپلیانو به چنین ارزش بازاری برسد.
حامی قدیمی بیت کوین، پامپلیانو بارها و بارها موقعیت خود را در مورد بیت کوین به عنوان دارایی غیر مرتبط با بازارهای اصلی را اظهار کرده است.