بیت کوین برگشته است. طی چند دقیقه گذشته، این دارایی بعد از ۶ هفته برای اولین بار به بالاتر از ۱۰۰۰۰ دلار رسید. در اوج داخلی قیمت، این دارایی به ۱۰۱۵۰ دلار و و در صرافی های جانبی به کمی بالاتر رسید.

قیمت بیت کوین بعد از 6 هفته 10 هزار دلار را رد کرد
طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط ردیاب مشتقات رمزارز یعنی Skew.com، تقریباً به ارزش ۵۰ میلیون دلار از موقعیت های کوتاه بیت کوین از BitMEX خارج شده است. از زمانی که چنین نوسانات کمی در این بازارها رخ داده است ، این بزرگترین واقعه لیکویدیت (خارج کردن یا تسویه ارز و پول )در هفته های اخیر است.
این اقدام بیت کوین در حالی صورت گرفته است که بازار الت کوین ها نیز یک شکست مقاومت انفجاری داشته است.
اتریوم در هفت روز گذشته، تقریباً ۴۰ درصد رشد کرده است، پس از موفقیت در بالای مقاومت محوری ۲۵۰ دلار ، تحلیلگران می گویند که اتریوم، به دلیل اصول، معیارهای روی بلاک چین و تقویت پرونده فنی، وارد یک روند صعودی کلان شده است. حتی حداکثرگرای بیت کوین اعتراف کرده اند که اتریوم آماده حرکتی به بالاتر است.

شروع یک حرکت بزرگتر برای بیت کوین ؟

بعضی از تحلیلگران معتقدند که این شروع یک حرکت بزرگتر برای بیت کوین است.
در طی یک بازه زمانی بسیار کوتاه، تحلیلگران چشم به حرکتی به ۱۰۴۰۰ دلار دلارند، یک سطح فنی مهم که از اهمیت کلان برخوردار است.
“من معتقدم که ما در اینجا در سطحی بسیار محوری هستیم. اگر مقاومت ۹۷۰۰ هزار دلار بشکند، انتظار صعود به ۱۰۴۰۰ دلار را دارم اما من قبل از شکست ۹۴۰۰ دلار زیاد برای روند صعودی عجله ندارم زیرا بعد از ان نگاهم به مقاومت ۹۲۰۰ دلار است. اگر این شکست رخ دهد، من فکر می کنم این روند صعودی کامله جعلی بوده است و ما به سمت برنامه ۸ هزاری دلار خواهیم رفت. صبر کن ، بعد واکنش بده.”
همانطور که قبلاً توسط NewsBTC گزارش شده است، برخی حتی خوش بین تر عمل کرده اند.
به گفته سر تحلیلگر Blockfyre، یک شرکت تحقیقاتی رمزارز، بازار بیت کوین در روز جمعه بالاتر از روند نزولی ۳ ساله معاملات اتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) بسته شد.

” بیت کوین به تازگی بعد از اوج قیمت سال ۱۳۹۶ ، بازار خود را بالای روند نزولی ۳ ساله بست. این به طور بالقوه بی اعتبار سازی HH و هرگونه روند نزولی و شروع رسمی روند صعودی کلان است. “

بازار لحظه ای بیت کوین نیز در روزهای اتی ، بالای روند نزولی بسته خواهد شد

تحلیلگری که این مشاهدات را انجام داده، انتظار دارد که بیت کوین به دلیل این اتفاق فنی “جهش ناگهانی” را تجربه کند.
یک الگوی Blow-off Top ؟
این حرکت اولین انفجار صعودی بزرگ بیت کوین در هفته گذشته است. این بدان معنی است که این تنها افزایش قیمتی صعودی است که با لیکوید (تسویه حساب) کوتاه اهرمی همراه شد. برخی استدلال می کنند که به همین دلیل، احتمال رالی وجود دارد.
اما در زمان نگارش این مقاله بیت کوین نتوانسته بالاتر از مقاومت ۱۰۰۰۰ دلار را حفظ کند. عدم پذیرش در آن سطح در ساعتهای بعدی ممکن است تأیید کند که دارایی در الگوی محدوده قرار دارد، نه در روند صعودی.