بیت کوین طی چند روز گذشته در بالاتر از ۱۱۰۰۰ دلار قرار داشته است پس از اینکه این رمزارز برای دومین بار با عدم پذیرش در مقاومت ۱۲۰۰۰ دلار روبرو شد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در ۱۱۶۵۰ دلار معامله می شود. این قیمتی بالاتر از سطوح حمایت مهم مانند ۱۰۵۰۰ دلار و ۱۱۵۰۰ دلار است، اما مشخص است که روند صعودی بیت کوین در آن آهسته شده است.
داده های مشتقات نشان می دهد این رمزارز پیشرو به زودی می تواند به قیمت های بالاتر صعود کند.

Bitcoin has stalled in the high-$11,000s

 

داده های مشتقات بیت کوین نشان می دهد که به زودی قدمی صعودی خواهد برداشت

در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، مشتقات تأثیر زیادی در بازار بیت کوین نداشتند. اما از آنجا که محصولات مشتق مانند معاملات آتی و گزینه های گسترده توسط معامله گران مورد استفاده قرار گرفته اند، تأثیر این بازارها بر قیمت خالص بیت کوین به طرز چشمگیری رشد کرده است.
طبق اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط یک معامله گر، نرخ بودجه بازارهای آتی بیت کوین پس از روند صعودی در هفته گذشته، “خنثی” است.
این نشان می دهد که نه در معاملات کوتاه مدت و نه بلند مدت از اهرم ها بیش از حد استفاده نشده است. در روند صعودی ، نرخ بودجه خنثی معمولا قبل از اینکه بیت کوین قدمی بالاتر بردارد ، رخ می دهد.

بیت کوین در کنترل خریداران روند صعودی

با تأیید پیامدهای نرخ بودجه خنثی ، تحلیلگران می گویند که خریداران روند صعودی بیت کوین اکنون کنترل بازار را در اختیار دارند.
مت مالی، رییس قسمت استراتژی بازار برای شرکت میلر تاباک، هفته گذشته در مورد شکسته شدن بیت کوین بالای مقاومت ۱۰۰۰۰ دلار به بلومبرگ گفت:

” شکست مقاومت بالای ۱۰،۰۰۰ دلار بسیار قانع کننده است و باید منجر به هرچه بالاتر رفتن بیشتر بیت کوین شود … ممکن است بتواند از این شرایط با یک اصلاح جانبی عبور کند، اما پتانسیل صعودی آن برای یک یا دو هفته آینده محدود شده است “

کریگ ارلام از شرکت اونادا ، یک نظر مشابه را به اشتراک گذاشت. وی گفت که چون دلار آمریکا طی هفته های اخیر رو به کاهش است، بیت کوین نیز مانند طلا رشد قیمت خواهد داشت.

photo_2020-08-08_07-13-26-860x67
البته توجه به این نکته مهم است که موضوع افت ارزش بیشتر دلار آمریکا در حال کاهش است. در حین جلسه روز جمعه، با متوقف شدن مذاکرات در مورد تزریق محرک مالی در اینده،ارزش دلار در برابر ارزش های طلا و سایر ارزها کمی به بازگشت به ارزش سابق خود امیدوار گشتش.
این محرک مالی قرار بود میلیارد ها دلار نقدینگی به اقتصاد ایالات متحده تزریق کند. این امر می توانست قیمت دلار را سرکوب کند، اما از آنجا که مذاکرات ادامه پیدا نکرد، این تزریق مالی خاتمه یافت.
هرچند بیت کوین، طلا و سایر دارایی های کمیاب قرار است در دراز مدت به علت محرک مالی که از قبل به اقتصاد جهانی تزریق شده، به روند شناور خود ادامه دهند.