دقایقی پیش اخرین معامله ی روزانه بیت کوین بالاتر از خط روند ۳ ساله متشکل در اوج قیمت ۲۰ هزار دلاری سال ۱۳۹۶ ، انجام گرفت.
سرانجام بیت کوین پس از چند هفته ادغام خسته کننده، بالاتر می رود. در هفت روز گذشته، این دارایی حدود۴.۵ درصد رالی افزایش قیمت داشته است. عملکردی کوچک، اما تأثیرگذار وقتی که میبینیم تا چه اندازاه رکود در ارزش بازار رمزارزهای بزرگ از جمله همین اتریوم و بیت کوین در حافظه ی اخیر زیاد بوده است.
از منظر کلان، به نظر می رسد این اقدام قیمت اخیر اهمیت چندانی نداشته باشد. با این حال، یک تحلیلگر می گوید که رالی اخیر به بیت کوین اجازه داده است تا یک قدم فنی مهم را داشته باشد که می تواند منجر به صعود بیشتر شود.

بیت کوین از یک سطح محوری عبور کرد

به گفته سر تحلیلگر در بلاک فایر (Blockfyre) ، یک شرکت تحقیقاتی رمزارز، سطح قیمت معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو یا همان CME به تازگی از یک سطح محوری عبور کرده است:

“بیت کوین به تازگی اولین معامله روزانه نهایی خود بالای خط روند نزولی ۳ ساله از زمان آغاز فعالیت قراردادهای اتی CME در بالاترین قیمت تاریخ خود را داشت.”

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، این سطح فنی از اهمیت کلان برخوردار بوده است. این سطح بیت کوین را در اوج رالی های افزایش قیمت سال گذشته و قیمت ۱۴۰۰۰ دلار پذیرش نکرد، سپس در چندین ماه گذشته جلوی شکست مقاومتی به بالا را از قدرتمند ترین رمزارز دنیا گرفت.
بیت کوین با تکمیل این دستاورد فنی، تحلیلگری را که این چشم انداز بسیار خوش بینانه را مشاهده کرده ، برای اینده بیت کوین بسیار امیدوار کرده است:

” این احتمالا بی اعتبارسازی هر گون روند نزولی است و شروع رسمی روند صعودی.”

توجه به این نکته مهم است که قیمت نقطه ای بازار بیت کوین هنوز از خط روند مشابه عبور نکرده است. اگرچه، تحلیلگری که نمودار فوق را به اشتراک گذاشت، نوشت که بیت کوین می تواند خیلی سریع به بالاتر از این سطح برسد، زیرا فشار بر روی این دارایی همچنان ادامه دارد.
رالی اخیر در بازار رمزارز برای بیت کوین در یک بازه زمانی کوتاه تر نیز صعودی است. یکی از معامله گران اظهار داشت که این رالی به ۹۶۰۰ دلار به بیت کوین این اجازه را داد تا ساختار بازار نزولی که اماده ی سقوط ان بود را بشکند.
معامله گر با اشاره نمودار زیر گفت:

“چندین تلاش ناموفق برای ارسال قیمت به پایین تر در تقاضای روزانه و اولین معامله ماهانه بیت کوین شکست خورد. برای بیت کوین. اخرین معامله ۱D دیروز ، شکست مقاومتی بسیار بالاتر از MS روزانه را نشان میدهد. معادن، سهام ها، الت کوینها همه در حال بالا رفتن… زمان طلایی برای بهترین دارایی ۱۰ سال گذشته فرا رسیده است. “

شاخص های رو بلاک چین : بازار در کنترل خریداران روند صعودی

همچنین شاخص های روی بلاک چین خبر از کنترل خریدارن روند صعودی بر قیمت بیت کوین می دهند.
کی یانگ جو، مدیر اجرایی کریپتو کوانت (Crypto Quant)، اخیراً با همبستگی شاخص های روی بلاک چین با سیگنال “خرید” خبر داد. از جمله این موارد می توان به پایین بودن درصد خروج ماینرهای بیت کوین، پایین بودن درصد خروج نهنگ های (سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین) بیت کوین و تعداد کم سکه های موجود در صرافی ها اشاره کرد.