داده ها تأیید می کنند که با قیمت فعلی حدود ۱۲۰۰۰ دلار، خرید بیت کوین از فروردین ماه ۱۳۹۲ با ۹۷.۶ درصد رشد ، فعالیتی سودآور بوده است.
داده های جدید تأیید می کنند که خرید بیت کوین از فروردین ماه ۱۳۹۲ با تقریبا ۹۸ درصد رشد ، فعالیتی سودآور بوده است.
طبق یک منبع ویژه نظارت بر رسانه های اجتماعی که سودآوری را ردیابی می کند، خرید بیت کوین دارنده های این دارائی را در ۹۸ درصد روزها ثروتمندتر کرده است.

سوداوری بیت کوین ” ویژگی روندهای صعودی”

به عبارت دیگر، همانطور که در سرویس تحلیل بلاک چین Glassnode در گزارش هفتگی خود در “هفته در بلاک چین” در روز دوشنبه ذکر کرد، ۹۷.۶ درصد از روجی های خرج نشده بیت کوین (UTXOs) سود اور بوده اند.

این بدان معناست که تنها ۲.۴ درصد از UTXOs – به عنوان بخشی از معامله بین کیف پول – هنگامی که قیمت بیت کوین بالاتر از سطح فعلی و در حدود ۱۲۰۰۰ دلار بود ایجاد شده است.
Glassnode اظهار داشت: دوره های طولانی در این سطح و بالاتر ویژگی روندهای صعودی است که بیت کوین به سمت رکورد قیمت جدید حرکت می کند (در این نقطه این متریک به ۱۰۰ درصد می رسد).

Bitcoin UTXO profitability chart. Source: Glassnode
علی رغم پولبک ناچیز یک شبه در روز سه شنبه، بیت کوین همچنان دارندگان خود را خوشحال نگه داشته است، زیرا که سود ماهانه ان تقریباً ۳۰ درصد است.
به نظر می رسید که اصلاحی برای طلا و سهام باعث افزایش فشار فروش می شود، اما بنیادی های بیت کوین از همیشه قوی تر باقی مانده اند.
همانطورکه Cointelegraph گزارش داده است، نرخ هش به بالاترین نرخ میانگین خود را ثبت کرده است، در حالی که قرار است در چهار روز اینده بعد از تعدیل بعدی، به مشکل برخورد کند.

ظهور شواهد صعودی

در ادامه، Glassnode اضافه کرد که هر بار سودآوری UTXO از ۹۵ درصد عبور می کند، یک روند صعودی مختصر اما شدید برای بیت کوین که تا نهایت سه ماه به طول می انجامد ، رخ می دهد.
در همین حال، متریک های دیگر نشان می دهد که بیت کوین در آغاز یک روند صعودی طولانی تر است تا اینکه در انتهای یک فشار ناگهانی باشد. به طور مشخص، قطب نمای Glassnode، که از سبد فاکتورهایی برای ترسیم قدرت بیت کوین استفاده می کند، همچنان به شدت چشمک می زند.

در ادامه این گزارش آمده است:

“ادامه موقعیت قطب نما در ربع فوقانی راست، سیگنال خوش بینانه ای از ادامه روند صعودی و فعالیت روی بلاک چین را نشان می دهد.”
“این روند گمانه زنی های گسترده ای را مبنی بر اینکه بیت کوین واقعاً در مراحل اولیه ورود به بازار صعودی است را تایید می کند.”

ظهور شواهد صعودی
پیش از این، Cointelegraph خاطرنشان کرده بود که شاخص قدرت نسبی بیت کوین یا RSI، عملکردی شبیه به بعد از نصف شدن پاداش استخراج بلوک های سوبسیدی ان در سال ۱۳۹۵ دارد، که بعد از ان به بالاترین قیمت تمام دوران ان ۲۰۰۰۰ دلار نیز رسید.