روز سه شنبه، در طی دادرسی در دادگاه سیار هیلزبورو، “مغز متفکر” هک توییتر اظهار بی گناهی کرد.
گراهام ایوان کلارک، ساکن ۱۷ ساله در تمپا، فلوریدا، که متهم به هدایت هک چندین اکانت مشهور توییتر است، در روز سه شنبه در دادگاه سیار هیلزبورو خود را بی گناه اعلام کرد.
براساس گزارش تامپا بی تایمز، دادستان ها ۳۰ اتهام علیه کلارک را اعلام کرده اند که ممکن است منجر به محکومیت وی به بیش از ۲۰۰ سال زندان شود.
اسناد دادگاه دریافت شده توسط این پایگاه خبری کلارک را به ۱۷ فقره کلاهبرداری در ارتباطات، ۱۱ فقره استفاده غیرقانونی از اطلاعات شخصی، یک فقره کلاهبرداری سازمان یافته بیش از ۵۰۰۰ دلار و یک فقره دسترسی غیرقانونی به رایانه یا دستگاه الکترونیکی متهم کرد.
در حال حاضر کلارک با قرار وثیقه ۷۲۵،۰۰۰ دلاری در زندان است و قرار وثیقه وی برای ۵ مرداد در نظر گرفته شده است که انتظار می رود وکلای وی برای کاهش مبلغ وثیقه استدلال کنند.
کلارک به همراه نیما فاضلی ۲۲ ساله از اورلاندو و میسون شپرد ۱۹ ساله از انگلستان متهم شده اند که در ماه تیر این هک را برای دستیابی به حداقل ۱۳۰ اکانت توییتر از افراد و شرکتهای مشهور از جمله الون ماسک، باراک اوباما، جو بایدن ، اپل و … انجام داده اند.
گفته می شود عاملان برای ارسال توئیت از حسابها استفاده کرده و از مردم خواسته اند هر مقدار بیت کوین که دارند را به آدرس کیف پول مشخصی ارسال کنند و قول دادند که در ازای بیت کوین های خود ، دو برابر انرا دریافت می کنند. آنها در حدود سه ساعت هک توانستند نزدیک به ۱۱۷۰۰۰ دلار از کاربران توییتر دزدی کنند.
دو فرد دیگر درگیر در این هک، فاضلی و شپرد، در دادگاه فدرال کالیفرنیا با اتهامات مشابهی روبرو هستند. در حالی که شپرد به ۴۵ سال زندان و پرداخت ۷۵۰۰۰۰ دلار جریمه محکوم است، فاضلی نیز به پنج سال زندان و جریمه حداکثر تا ۲۵۰۰۰۰ دلار محکوم است.

اطلاعاتی که منجر به دستگیری ها شد

بازرسان دریافتند که طرح هک ها با استفاده از کاربر Discord با نام کاربری Kirk #5270 که او ادعا کرد که یک کارمند توییتر است، آغاز شد و با فاضلی و شپرد ارتباط برقرار کرد. طبق گزارش ها، وی در ازای نقل و انتقالات بیت کوین به این دو قول داده است که به حساب های توییتر دسترسی پیدا کرده و کنترل آنها را در دست خواهد گرفت. دو هکر پس از آن گفته شده بود که این پیشنهاد را در OGUsers ، یک بازار محبوب در بین هکرها منتشر کرده است.
FBI دریافت که داده های OGUsers در ماه فروردین هک شده و اطلاعاتی از قبیل ارسال های انجمن های عمومی، پیام های خصوصی، آدرس های اینترنتی و آدرس های ایمیل در اینترنت انتشار داده شده است. FBI با استفاده از این داده ها، حساب های فاضلی و شپرد را ردیابی کرده و همچنین معاملات انجام شده توسط آنها را از طریق Coinbase پیدا کرده است.
آنها سپس عکسهای مربوط به گواهینامه رانندگی هر دو هکر را دریافت کردند، به عنوان یک سند KYC روی سکو قرار دادند و با دستگیری پیش رفتند. پلیس تمپا در روز ۱۰ مرداد کلارک را دستگیر کرد.